
Začiatkom 19.storočia sa uskutočnilo v R-U monarchii mapovanie toku Dunaja a jeho brehov na celkom 2444 mapových listoch (mapách). Na jednom z nich je zobrazené aj územie dnešnej Karlovej Vsi, Karloveský potok s pálfiovským potočným mlynom v dolnej časti. Ako vidno, mlyn pozostával z dvoch objektov. V tom s obdĺžnikovým pôdorysom žil mlynár s rodinou a pomocníkmi. Zachoval sa až do roku 1953, kedy ho zbúrali pri predlžovaní električky do stredu dediny.
Druhým objektom bola mlynica s vodným kolesom, na ktoré dopadala voda z mlynského náhonu. Výdatnosť Karloveského potoka bola malá. Pred mletím bolo treba zachytiť dostatočné množstvo vody v takmer 500 metrov dlhom, hlbokom a postupne sa zužujúcom mlynskom náhone. Je zobrazený ako dlhá modrá vodná plocha, napojená na tok potoka pri červenom bode, kde dnes stojí kostol sv Michala.
Pre ďalšiu orientáciu, červený obdĺžnik je bývalý pálffiovský majer. V mieste modrého bodu je dnes veľkopredajňa LIDL a v mieste hnedého budova RIVIERY. Pod mlynicou sa voda z pod mlynského kolesa opäť vliala do potoka a ten pomerne širokým ústím do Dunaja, neskôr, po významných úpravách toku Dunaja, do Karloveského ramena.
Zelenou bodkou je označená dnešná Svrčia ulica. Vpravo vidno 1. 2. a 3. mlyn na potoku Vydrica.